Joga Gongu Kundalini


 

.

 

 

Religia jest dla tych, którzy się boją piekła.
A duchowość jest dla tego, kto w piekle już był.
Indian Sioux.

 

Najbliższy Koncert

  

Koncert- kąpiel w dźwieku
 

 

 

WARSZTATY ,,DREAMTONE"

We Are Sound

 

 

- słoneczne zajęcia misy dźwiękowe

Dwa dni z mistyką dźwieku

Zapraszamy na spotkanie wprowadzające do terapii dźwiękiem - uczta duchowo-dźwiękowa , praca z dźwiękiem podczas przesileń, na łonie natury.
Masaż i terapia dźwiękiem mis grających- jeden z ważnych elementów jogi gongu.Zajęcia są bardzo wyciszające -intensywna koncentracja na dźwięku przez dwa dni . Zapoznacie się z jogą dźwięku w bardzo ciekawej technologii , gwarantujemy dużo poczucia humoru ,głęboki relaks oraz dawkę nowych informacji .

Masaż dźwiękiem jest skuteczną metodą relaksacji i umożliwia:
- szybkie osiągnięcie stanu wyciszenia i głębokiego relaksu
- usunięcie bloków energetycznych,
- pozbycie się napięć mięśniowych,
- wspomaganie procesów samo uzdrawiania,
- likwidację stresu,- wspieranie intuicji i kreatywności,
- uzyskanie nowej jakości życia.

- wspaniałe narzędzie dla nauczycieli kundalinijogi

 

Jest to doskonałe wprowadzenie do Jogi Gongu i tematu Naad Jogi - zajęcia rozwijają wrażliwość na dźwięk(strefy dermofoniczne są bardziej uaktywniane -dlatego zalecamy odbycie tego szkolenia przed warsztatami obejmującymi grę na gongach)

 

Szkolimy w technikach jogi dźwięku od wielu lat-dwadzieścia lat doświadczenia do waszej dyspozycji ,prowadzimy zajecia zawierajace; masaż dźwiękiem mis grających,masaż didgeridoo,instrumenty etniczne,gongi i śpiew alikwotowy , specjalizujemy się min. w szkoleniach nauczycieli jogi

 

zajecia odbywają się w godz; sob 10.00 -17.00 niedz. 9.00-17.00 ,obiad wegetariański .

Warunkiem uczestnictwa jest rezerwacja miejsca

tel. kontaktowy- 502231508  Kuba

miejsce Adamowizna k/Grodziska Maz.

 

Infowww.jogagongu.pl oraz www.kundaliniyoga.com.pl

 

 

Zapraszamy na warsztat -„Naad – doświadczanie dźwięku“.


Jeśli słowa: dźwięk, śpiew, mantra, wibracja, rytm, energia, oddech, merydiana, ton, fala dźwiękowa, harmonia, dostrojenie, rezonans budzą w Tobie emocje i zainteresowanie, to warsztat Naad Joga jest dla Ciebie
Celem jest doświadczenie mantry w Jodze. Recytacja pozwalająca na wejście w przepływ Naad (doświadczenie tego, w jaki sposób wibracje dźwięku oddziałują na ciało, umysł, poprzez ruch języka, usta oraz zmiany w substancjach chemicznych w mózgu).
Możesz wziąć udział w tym spotkaniu, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie umiesz śpiewać, ale na pewno chcesz odpocząć, wyciszyć umysł, wzmocnić się energetycznie i poprzebywać w towarzystwie bardzo miłych, życzliwych ludzi.

Termin:
Miejsce:
Godziny: 10:00 - 15:30

Teoretyczno - praktyczne wprowadzenie do świetnej praktyki, której doświadczenie pozostanie z Wami na zawsze. Określane poetycko jako "jedyne warte robienia" , "jedyne warte poznania".

Więcej informacji i zapisy:

Prowadzenie:
 Kuba Korycki

 

WARSZTATY ,,DREAMTONE"

- Słoneczna Joga Gongu

termin

Zaawansowane zajęcia polecane dla instruktorów kundalinijogi , osób praktykujących kundalinijogę a także dla tych ,którzy są otwarci i pragną się zanurzyć w nurcie tej starożytnej technologii.Nauczycie się grać na gongach, używać ich w terapii(oddziaływanie Gongu na ciało,umysł i ducha).

W planie szkolenia min.takie tematy jak ;

-Otwieranie świętej przestrzeni ,

-praca z gongiem podczas przesileń

-Gong podczas klasy kundalinijogi - wspaniałe narzędzie dla nauczycieli kundalinijogi

-Użycie Gongu w praktyce Jogi

-Oczyszczanie przestrzenii.

-Joga Nidra

-Gong jako święta technologia przejścia (tanatologia)

-Gong jako urządzenie transwymiarowe

-koncert - kąpiel w dźwięku gongu

-Jak wybrać Gong dla siebie i jakie aspekty wziąć przy tym pod uwagę

-warsztaty obejmują też temat instrumentów etnicznych,śpiew alikwotowy,didgeridoo i inne niespodzianki z zakresu NaadJogi.

Zapoznacie się z historią gongu jego przeznaczeniem i naturą.Opanujecie umiejętność Jego użycia w terapii grupowej i koncertach medytacyjnych a także praktyce indywidualnej ,oraz wiele innych tematów związanych z Jogą Gongu.

Dwadzieścia lat doświadczenia do waszej dyspozycji

Według. wschodniej tradycji ,dźwięk Gongu tworzy na nowo kochająca istotę uniwersalnego stworzenia . Ci którzy doświadczają rezonansu gongu,znajdują poczucie jedności ,która inspiruje do większej więzi z rodziną i społeczeństwem , w wymiarze indywidualnym i uniwersalnym.Gong rozwija duszę bez pojęcia religi.To jest coś ponad to- możesz być zarówno ateistą jak i wyznawcą jakiejkolwiek religii. Gong połączy Ciebie z Pierwszym Źródłem – Czysta Miłością.

 

 

 

zajecia odbywają się w godz; sob 10-17 niedz. 9-16,00 ,obiad wegetariański .

Warunkiem uczestnictwa jest rezerwacja miejsca, .Miejsce Adamowizna k/Grodziska Maz.

tel. kontaktowy- 0502231508  Kuba

Infowww.jogagongu.pl oraz www.kundaliniyoga.com.pl

 


 

Warsztaty masażu kaukaskiego

 

 

Warsztaty nauki masażu miodowego

 

tel: 502231508

Zajęcia odbywają się w godz; sob 11-17 niedz. 9-16.00 termin (uzgadniamy)

 

Ciekawe Książki

Sapo w mojej duszy - bestseller

Czytanie tej książki na pewno cię nie zabije ale wzmocni !

 

Bhai Himat
 


 

W swej istocie , kundalini Joga to droga do rozszerzenia własnej świadomości , zrozumienia własnej natury i wprowadzenia się w stan transcendentalnej świadomości . Na naszym spotkaniu w dniach 25-27 maja będziemy bardzo intensywnie korzystać z naszego nauczyciela który posiada zdolność indukowania i przytrzymania stabilnego transcendentnego stanu medytacyjnego . Utrzymanie wspomnianego stanu przy pomocy nauczyciela umożliwi pozbycie się starych złych wzorców i blokad w psychice ćwiczących, przebywanie w takim stanie uaktywni zdolność do postrzegania subtelnych stanów świadomości . W normalnej praktyce Jogi Kundalini , ćwiczący wykorzystuje Krija i Pranajame celem przygotowania swojego systemu do wprowadzenia w stan medytacji , proces ten jest niezwykle skuteczny i efektywny pod warunkiem zdyscyplinowanego praktykowania Jogi Kundalini . Doświadczony nauczyciel może jednak w sposób wzmocniony kontrolować Anahat Nada u swoich uczniów .Poprzez wspólną praktykę z nauczycielem o tak wysokim stopniu świadomości zwiększamy wielokrotnie swoja skuteczność oraz poszerzamy świadomość pozbywając się blokad i lęków . Bhai Haimat podczas naszych warsztatów używając swojego ciała subtelnego wywoływać będzie wśród osób praktykujących głęboki stan świadomości poprzez który transformacja Sakti oraz przepływ energii duchowej będzie miał miejsce . Ten kurs jest okazją dla praktyków na wszystkich poziomach doświadczenia i pomoże „zamieszkać „ głębokiemu stanowi medytacji na dłuższy czas . Będziemy praktykować Krija i Pranajamę które umożliwią nam postrzeganie subtelnych stanów istnienia , będziemy siedzieć w głębokiej medytacji ,za pomocą mantr, oddechu, ciszy i świadomości , doświadczymy naszą większą duchową naturę .

„To naprawdę rzadka okazja aby ćwiczyć z Nauczycielem uprawnionym do przesłania Shakti z rodu Kundalini Jogi”

 

At its core, Kundalini Yoga is a path to expand one's awareness of one's greater nature, and enter into a state of transcendent consciousness. In this weekend intensive, we will use the teacher's ability to induce and hold stable this transcendent state, to allow the practitioners to release old blocks and pattern in their psyche, and as well as open their ability to perceive subtle states of consciousness. In a normal kundalini yoga practice, the practitioner uses kriyas and pranayam to prepare their system to enter into a meditative state. This process is very effective and efficient, provided the practitioner is willing to apply their discipline to their practice. An experienced teacher, however, can control the Anahat Nada, or silent sound current, and increase the effectiveness of a student's practice many times over, by using his or her subtle body to induce the deep state of consciousness through which transformation of shakti, or spiritual energy, takes place. This course presents an opportunity for practitioners of all levels to experience and dwell in the transcendent state of deep meditation for prolonged periods. We will practice kriyas and pranayam to prepare the system to hold the consciousness stable, and open our ability to perceive subtle states of being. We will sit in deep meditation, using mantras, breath, silence and awareness to experience our greater spiritual nature. This is a rare opportunity to practice with a teacher empowered to transmit the Shakti of the kundalini yoga lineage .


 


BHAI HIMAT:
W 1983 roku Bhai Himat rozpoczął studiowanie kundalini jogi bezpośrednio u samego Yogi Bhajana. Przez ponad 25 lat, do czasu śmierci Mistrza, Bhai Himat służył, studiował i pracował dla Mistrza. Yogi Bhajan przekazywał energię Shakti Himatowi, by ten używał jej do nauczania kundalini jogi. Ta duchowa siła została później określona jako "Anahad Nada" lub nieprzerwalna harmonia, silne narzędzie duchowego wzrostu i rozwoju. Za sprawą Yogi Bhajana Bhai Himat ukończył poziom 1 i 2 nauczycielski i prowadził kursy dla nauczycieli na całym świecie.Po śmierci Yogi Bhajana, Bhai Himat spędził jakiś czas w ashramie Baba Virsa Singh w Indiach, byłego nauczyciela Yogi Bhajana. Baba Virsa Singh przekazał Bhai Himatowi "Naam", inicjował go mantrą "Ek Ong Kar Sat Nam Siri Wahe Guru" i polecił jechać na Zachód, by uczyć jak prowadzić życie duchowe. Bhai Himat jest jednym z niewielu umocnionych do przekazywania Naam innym ludziom. Bhai Himat jest również jednym z nielicznych nauczających prawdziwych tantrycznych aspektów kundalini jogi. Dzięki tym aspektom jesteśmy w stanie otworzyć się na głębsze stany świadomości, doświadczać medytacji znacznie mocniej, niż dotychczas. Proces ten powoduje również oczyszczanie ciała subtelnego, szybkie usuwanie starych bloków i wzorów z podświadomości, pozwalając na szybki i znaczny postęp we wszystkich aspektach życia.
 

Znakomity jogin i uzdrowiciel. Kundalini Yogę studiował u samego Yogi Bhajana przez ponad 25 lat. Na jego osobistą prośbę zaczął nauczać i z jego polecenia został trenerem nauczycieli 1 i 2 stopnia. Otrzymał kilkanaście telepatycznych przekazów od Yogi Bhajana. Jest również uczniem słynnego indyjskiego świętego Baby Virsa Singh, który był również nauczycielem Yogi Bhajana. Po śmierci Yogi Bhajana, przebywając z aszramie Baby Virsa w Indiach, wielki święty wtajemniczył Bhai Himata w ten sam Nam, w który był wtajemniczony Yogi Bhajan, i dał mu hukam, duchowy nakaz, by wrócić na zachód i uczyć. Został również wtajemniczony przez japońskiego mnicha w uzdrawianie według Medicine Budda i jest jednym z nielicznych na zachodzie, który praktykuje tę świętą tradycję uzdrawiania. Gdy nie podróżuje i nie uczy, mieszka w New Mexico w USA, gdzie praktykuje jako licencjonowany Lekarz Medycyny Wschodniej.